پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
هنوز یک هفته از مرحله اول (!!!) افزایش رسمی قیمتهای خودرو نگذشته که بازار پر تلاطم و تشنه خودرو خیز خود را برای موج دوم آغاز نموده است. در این میان گفته های خودرو سازان مبنی بر افزایش قریب الوقوع و دوباره قیمتها و این نکته که این افزایش بیشتر از مرحله اول خواهد بود، iبه نوسان اخیر کمک نموده است.با توجه iبه نرخ فعلی ارز و همچنین کاهش شدید یا توقف تولید بسیاری از خودروهای پر تقاضای بازار، پیش بینی iبهبود سریع در این آشفته بازار نمی شود. مخصوصاً اینکه خود خودروسازان و عرضه نمایندگان خودرو، منتفع بزرگ و عامل این گرانی ها نیز می باشند. هفته گذشته از جریمه ۱۱۱ میلیاردی یک وارد نماینده بزرگ خودرو بواسطه واردات با ارز دولتی و فروش با قیمت آزاد در کنار سه وارد نماینده بزرگ دیگر نیز خبرهای انتشار یافت. اما خبر افزایش شدید در قیمت خودروهای وارداتی بر اساس نرخ بازار آزاد ارز و تلاش برای افزایش تعرفه واردات iبه میزان ۳۰۰ درصد هم ذهن فعالان صنعت خودرو را درگیر خود نموده بود.

اگر انتشار یافتن قیمت خودرو نیز همانند قیمت ارز ممنوع نشود باید قیمتهای این هفته را بدین ترتیب iبه اطلاع شما برسانیم:

در بین خودروهای وارداتی این هفته هیوندایی سوناتا ۹ میلیون تومان گران شد و هم‌اکنون ۱۲۵ میلیون تومان iبه فروش می‌رود. آزرا هم ۱۴۰ میلیون تومان iبه فروش می‌رود و برای خرید هیوندایی IX55 نیز باید ۱۷۰ میلیون تومان iبها نمود که این موضوع از جهش ۱۰ میلیونی این خودرو حکایت دارد. هم اکنون کیا اسپورتیج نیز ۱۲۰ میلیون تومان iبه فروش می‌رود و این موضوع نشان می‌دهد اسپورتیج ۵ میلیون تومان گران شده است. سراتو هم iبه قیمت ۸۰ میلیون تومان رسیده و سوزوکی کیزاشی نیز ۹۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. این دو خودرو iبه ترتیب هشت و ۲۰ میلیون تومان رشد قیمت در هفته جاری داشته‌اند. همچنین تویوتا اوریون نیز ۱۱۵ میلیون تومان قیمت دارد و کرولا هم ۹۰ میلیونی شده است.

در بین خودروهای داخلی نیز بعضی اعضای خانواده پژو باز هم این هفته گران شدند. iبه نقل از فعالان بازار، در حال حاضر ۲۰۶ تیپ ۲ با توجه iبه افزایش قیمت پنج میلیون تومانی خود، ۳۱ میلیون تومان iبه فروش می‌رسد!

در بین دیگر مدل‌های ۲۰۶، تیپ ۶ نیز رشد قیمتی چهار میلیونی داشت، iبه نحوی که هم‌اکنون ۴۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. همچنین از بازار مدل‌های صندوق دار پژو ۲۰۶ نیز خبر می‌رسد که آنها هم با افزایش قیمت در هفته جاری روبه‌رو بوده‌اند. در حال حاضر ۲۰۶ مدل V8 قیمتی برابر با ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد که این موضوع از رشد قیمت چهار میلیونی آن حکایت می‌کند.

همچنین مدل V9 نیز که اتومات iبه حساب می‌آید و گران‌ترین مدل ۲۰۶ است، هم‌اکنون ۴۱ میلیون تومان iبه فروش می‌رسد و این موضوع نشان می‌دهد V9 سه میلیون تومان رشد قیمت داشته است. در کنار افزایش قیمت بعضی مدل‌های ۲۰۶، پژو ۲۰۷i هم افزایش قیمت را تجربه نمود و چهار میلیون تومان گران شد. iبه نقل از فعالان بازار، هم‌اکنون ۲۰۷i اتوماتیک قیمتی برابر با ۴۴ میلیون تومان دارد، حال آنکه هفته گذشته چهار میلیون تومان ارزان شده بود. در بین دیگر محصولات ایران خودرو، در حال حاضر پژو ۴۰۵ دوگانه سوز قیمتی برابر با ۲۱ میلیون تومان دارد و این موضوع نشان می‌دهد ۴۰۵ نتوانسته ثباتی نسبی در قیمت داشته باشد. این خودرو همچنین در مدل TU5 قیمتی برابر با ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد. از بازار پارس نیز خبر می‌رسد قیمت مدل سال آن iبه ۳۰ میلیون تومان رسیده و مدل دوگانه سوز آن نیز ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. پارس نیز افزایش قیمتی چند میلیونی طی هفته جاری داشته است.

در بین مدل‌های سمند نیز در حال حاضر سمند SE با قیمتی معادل ۱۹ میلیون تومان iبه فروش می‌رود و مدل EF7 هم ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. این دو مدل از سمند iبه ترتیب چهار و دو میلیون تومان رشد قیمت داشته‌اند.

اما iبه سراغ تک شاسی بلند ایران خودرو یعنی سوزوکی گراند ویتارا برویم، خودرویی که ۹۵ میلیون تومان در مدل فول خود قیمت دارد و کلاس ۵ آن نیز ۸۹ میلیون تومان iبه فروش می‌رسد، اما در بین دیگر خودروهای داخلی، این هفته مگان باز هم گران شد. این خودرو هم‌اکنون ۵۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. این موضوع از رشد قیمت یک میلیون تومانی مگان طی هفته جاری حکایت دارد.
ماکسیما هم در این هفته افزایش قیمت را تجربه نمود و هفت میلیون تومان گران شد. این خودرو در حال حاضر ۸۷ میلیون تومان iبه فروش می‌رسد. iبه نقل از فعالان بازار، پراید ۱۱۱ نیز هم‌اکنون ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود و مدل ۱۳۲ آن نیز ۱۲ میلیون تومان iبه فروش می‌رود. تندر-۹۰ نیز ظاهراً iبه مرز ۲۶ میلیون تومان رسیده است.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

قیمت خودروها در بازار آزاد (تومان)

تندر E2 فول

۲۶,۲۰۰,۰۰۰

مگان اتومات فول آپشن

۵۹,۰۰۰,۰۰۰

پراید ۱۱۱

۱۳,۵۰۰,۰۰۰

سوزوکی گرند ویتارا کلاس ۸

۹۵,۰۰۰,۰۰۰

نیسان ماکسیما اتومات

۸۷,۰۰۰,۰۰۰

سوزوکی کیزاشی

۹۵,۹۰۰,۰۰۰

نیسان تیانا فول

۱۱۸,۰۰۰,۰۰۰

پژو پارس اتومات

۳۲,۵۰۰,۰۰۰

پژو ۲۰۷ اتومات

۴۴,۰۰۰,۰۰۰

پژو ۲۰۶ تیپ ۶

۴۰,۰۰۰,۰۰۰

پژو ۲۰۶ تیپ ۲

۳۱,۰۰۰,۰۰۰

پژو ۲۰۶ V8

34,500,000

جیلی EC7

55,000,000

ام وی ام X33

47,000,000

هیوندای سوناتا ۲۰۱۳

۱۲۵,۰۰۰,۰۰۰

 
 
 
 
این صفحه را به اشتراک بگذارید
ابزار وبلاگایران وبمسترتولزابزار به اشتراک گذاری مطالب
تمام حقوق این وب سایت و مطالب آن متعلق به آریامهر گرگندی میباشد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic