پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
مقایسه فنی کیا ریو LS و پژو 206 تیپ 2
از آنجایی که دیگر تولید خودروهای زیر 10 میلیون تومان، یا همان خودروهای ارزان قیمت دیگر سخت شده است، بازار خودروهای بالای 10 میلیونی بسیار داغ شده و حتی در سال های اخیر، چینی ها هم وارد بازار تشنه داخل شده اند. حال اگر قصد دارید تا با حداکثر 15 میلیون تومان، خودرویی بخرید، بی تردید دو گزینه اصلی شما کیا ریو LS دنده ای و پژو 206 تیپ 2 خواهند بود. البته گزینه هایی مانند تندر 90، چری ویانا یا حتی پژو 405 هم می توانید تهیه کنید اما در این مقاله کیا ریو LS و پژو 206 تیپ 2 رویاروی یکدیگر قرار گرفته اند تا برنده بین این دو مشخص شود.
پژو 206 تیپ 2 که سال ها است به بازار داخلی عرضه شده و به صورت کامل امتحان خود را پس داده است، در ابتدای ورود خود با طراحی فوق العاده و امکاناتی متناسب توانست به سرعت در بازار نفوذ کند و به فروش خوبی برسد. این خودرو اگرچه دارای موتور 1400 سی سی 8 سوپاپه است و کمی ضعیف به نظر می رسد اما به لطف وزن کم و طراحی خوب بین رقبای داخلی خود حرف هایی برای گفتن دارد. البته اگر یک بار پشت تیپ 5 آن که دارای موتور 1600 سی سی و 16 سوپاپ است، بنشینید، تفاوت شتاب و قدرت موتور را کاملا احساس کرده و شاید حاضر به پرداخت پول بیشتر برای کسب آن شوید. البته تیپ 5 دیگر تولید نمی شود و باید با پرداخت رقمی بیش از 19 میلیون تومان، جراحی شده آن یعنی پژو 207 آی را خریداری کنید. پس سعی کنید پشت تیپ 5 ننشینید یا سر کیسه را شل تر کنید!! اما کیا ریو، یکی از رقیب های سرسخت تیپ 2، دارای موتور 1500 سی سی 16 سوپاپه است و دارای شتاب قابل قبولی است (مخصوصا در دنده های 1 و 2). البته زمانی که می خواهید کمی با این خودرو یاد جوانی های خود بکنید، کمی احساس ناامنی مانند پراید به شما دست خواهد داد طوری که احساس می کنید سوار پراید پر قدرت تری شده اید!! زمانی که در تیپ 2 کولر را روشن می کنید قدرت موتور بسیار افت کرده و گویا یک وزنه 100 کیلوگرمی به خودرو بسته شده، همچنین باید چند دقیقه صبر کنید تا خنک شوید آن هم نه به طور کامل! اما ریو هنگام روشن شدن کولر، نه تنها از قدرت موتور آن کم نمی شود بلکه به سرعت مسافران خود را به معنای واقعی خنک می کند.
در طراحی بیرونی تیپ 2 بسیار عالی و کاملا جوان پسند است. نوع چراغ های عقب و جلو و طراحی کناری آن هماهنگی کاملی با هم دارند و از هر زاویه که به آن نگاه کنید به این هماهنگی پی خواهید برد. چیزی که پژو کمتر توانست آن را تکرار کند. ریو هم در طراحی خارجی قابل قبول است و هر آنچه یک مشتری با پرداخت پول خود می خواهد را از نظر طراحی به او می دهد.
طراحی داخلی تیپ 2 بسیار عالی است. نوع نشانگرها، غربالک فرمان، کنسول میانی و صندلی ها همگی دارای هماهنگی خوب هستند و مواد بکار رفته دارای کیفیت قابل قبولی هستند. به داخل ریو که سوار شوید، شاید کمی سادگی بیش از حد کنسول میانی و کیفیت مواد بکار رفته آن برای شما خوشایند نباشد اما با توجه به قیمت آن، قابل قبول است. البته باید گفت که هر چهار شیشه ریو برقی هستند اما تیپ 2 تنها شیشه های جلو برقی هستند. همچنین صندلی های ریو قابلیت تنظیم بیشتر نسبت به صندلی های تیپ 2 دارند و شاید از نظر امکانات داخلی ریو برنده این رویارویی باشد.
در انتها، اگر خانواده ای هستید که زیاد مسافرت می روید، ریو می تواند با صندوق جادار، سیستم تهویه مطبوع خوب، مصرف کم و شتاب قابل قبول گزینه مناسبی برای شما باشد. اما اگر هنوز متاهل نشده اید یا خانواده کم جمعیتی هستید، پژو 206 تیپ 2 با طراحی فوق العاده، مصرف کم، صندوق نه چندان جادار اما کافی، ابعاد کوچک و متناسب برای شهرهایی مانند تهران و شتاب خوب می تواند هر آنچه از یک خودرو را می خواهید به شما ارائه دهد.
 
 
 
 
این صفحه را به اشتراک بگذارید
ابزار وبلاگایران وبمسترتولزابزار به اشتراک گذاری مطالب
تمام حقوق این وب سایت و مطالب آن متعلق به آریامهر گرگندی میباشد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic