پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
رانا با موتورهای جدید در راه است.
نوشته شده در پنجشنبه 20 مهر 1391
ساعت : 12:33
نویسنده : آریامهر گرگندی

به منظور ایجاد تنوع سبدسوخت در رانا، پروژه انطباق این خودرو با خانواده موتور ای.اف در ایران خودرو آغاز شده كه در فاز نخست آن، موتور ئی. اف.7 پایه گاز سوز روی رانا نصب می‌شود.
میرجواد سلیمانی قائم‌مقام مدیرعامل ایران خودرو در محصول و كیفیت، با بیان این مطلب، گفت: برای انطباق موتور ئی. اف. 7 پایه گاز سوز روی رانا تغییراتی در این خودرو و عمدتا در محفظه موتور آن ایجاد می‌شود.
وی طراحی مجموعه‌های اگزوز، خنک کاری، ورودی هوا، سیستم سوخت رسانی (گاز و بنزینی)، کولر، برق و الکترونیک را از جمله تغییرات رانا برای انطباق با موتور ئی. اف. 7 عنوان كرد و گفت: نمونه‌های قطعات جدید تولید شده و عمده آزمون‌های مرتبط با صحه‌گذاری و تایید این خودرو به اتمام رسیده است. سلیمانی از آغاز هر چه زودتر فعالیت‌های مربوط به صنعتی‌سازی این محصول خبر داد و گفت: با برنامه ریزی به عمل آمده، زمان تولید انبوه این محصول نیمه اول سال 92 خواهد بود. قائم مقام محصول و كیفیت افزود: در سند پورتفولیوی رانا، به منظور تامین نیازهای بازار ایران و بازارهای هدف صادراتی، طراحی و توسعه موتور ef4 سومین موتور از خانواده ef و نصب آن روی رانا در برنامه ایران خودرو قرار گرفته است.
وی مصرف سوخت پایین، قابلیت دستیابی به استاندارد آلایندگی روز اروپا یورو 5 و بهره مندی از فناوری روز جهان را از ویژگی‌های این موتور عنوان كرد و افزود: رانا با موتور ئی. اف. 4. قابلیت صدور به بازارهای اروپایی و آسیایی با استانداردهای بالای آلودگی و مصرف سوخت را خواهد داشت.سلیمانی از انجام تمامی فعالیت‌های طراحی و توسعه موتور ملی 1400 سی سی و انطباق آن بر روی رانا توسط مهندسان و کارشناسان گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد و گفت: با اتمام كارهای صحه گذاری و تطابق با استانداردهای لازم، رانا با موتور 1400 سی سی نیز در نیمه دوم سال 92 به تولید خواهد رسید.قائم مقام كیفیت و محصول ایران خودرو تجهیز رانا به موتور دیزل ملی را از دیگر اقدامات برای توسعه سبد سوختی این خودرو عنوان و اظهار كرد: پس از اتمام طراحی، ساخت، انجام آزمون‌های دوام و تولید موتور دیزل ملی efd و عرضه سمند دیزلی به بازار، تجهیز رانا به موتور دیزل ملی efd نیز در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.وی افزود: نیازمندی‌های طراحی موتور دیزل ملی efd برای نصب روی هر دو پلت‌فرم رانا و سورن به طور مشترک در نظر گرفته شده و مراحل جانمایی موتور برروی رانا و آنالیزهای مهندسی در حال انجام است كه پس از آزمون‌های لازم، رانا با این موتور نیز به بازار داخل و بازارهای صادراتی عرضه می‌شود.سلیمانی رانا با موتور دیزل را برخوردار از استاندارد آلایندگی یورو5 دانست و گفت: مصرف سوخت ترکیبی این محصول حدود پنج لیتر در صد كیلومتر است.
قائم‌مقام محصول و كیفیت ایران خودرو یادآور شد: با توجه به پورتفولیوی محصول رانا در ایران خودرو، موتورهای tu5، ef7 – cng ، ef4 و efd برای این خودرو در نظر گرفته شده و فاز رانا با موتور tu5 به مرحله تولید انبوه رسیده است. 

 رانا 21 میلیون و 500 هزار تومان شد
نوشته شده در پنجشنبه 20 مهر 1391
ساعت : 12:23
نویسنده : آریامهر گرگندی

کمیته قیمت‌گذاری خودرو در شرایطی سه‌شنبه گذشته افزایش قیمت محصولات دو شرکت ایران خودرو و سایپا را مصوب کرد که قیمت رانا نیز در جلسه کمیته مذکور تعیین شد. در این جلسه قیمت مصوب رانا 215 میلیون ریال تعیین شده است. حال به گفته مسوولان شرکت ایران خودرو با تعیین قیمت نهایی این خودرو، از 25 مهرماه، تحویل خودروهای ثبت‌نامی با برگزاری مراسمی آغاز خواهد شد.
اگرچه قرار بود از ابتدای ماه جاری تحویل رانا به مشتریان آغاز شود، اما به دلیل نهایی نشدن قیمت، عرضه‌ این خودرو تاكنون به تعویق افتاده بود. شرکت ایران‌خودرو در بهار امسال رانا را در دو مرحله با دریافت 10 میلیون تومان پیش‌فروش كرد و قرار بر این بود که مابقی قیمت آن نیز زمان تحویل خودرو از مشتریان، اخذ شود. به این ترتیب با تعیین قیمت 21 میلیون و 500 هزار تومان، پیش‌خریداران با پرداخت 11 میلیون و 500 هزار تومان دیگر خودروی خود را تحویل خواهند گرفت. به گفته یک مقام آگاه در شرکت ایران‌خودرو قیمت مذکور نهایی است و شامل افزایش قیمت دوباره نخواهد شد.در همین حین روز گذشته خبرگزاری مهر به نقل از یک منبع آگاه در سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان یادآور شد که خودروهای رانایی که تا قبل از 12 مهرماه سال جاری پیش‌فروش شده اند، باید با همان نرخ قبلی در اختیار متقاضیان قرار گرفته و تحویل آنان شوند.پیش از این آخرین قیمت برای خودروی رانا (خردادماه) حدود 15 میلیون تومان اعلام شده بود.وی همچنین با بیان اینکه سایپا، پارس خودرو و مدیران خودرو براساس مصوبه کمیته خودرو باید افزایش متوسط 18 درصدی را اعمال کرده و سقف 20 درصد را در قیمت‌گذاری خود رعایت کنند، تاکید کرده است که خودروهای پیش‌فروش شده این تولیدکنندگان نیز که تا قبل از 12 مهر ماه پیش فروش آنها قطعی شده است، باید با نرخ قبلی ارائه شوند و قیمت روز ملاک نیست. 

  
 
 
 
این صفحه را به اشتراک بگذارید
ابزار وبلاگایران وبمسترتولزابزار به اشتراک گذاری مطالب
تمام حقوق این وب سایت و مطالب آن متعلق به آریامهر گرگندی میباشد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات